wtorek, 28 lipca 2015

Malinowo:)))

Bardzo lubię maliny:) Są takie delikatne, pachnące.. Na działkę naszych Przyjaciół powoli powraca las i jest tam w związku z tym bardzo piękny malinowy gąszcz:))) Dla mnie zbieranie leśnych malin to duża frajda:)) Mimo pewnych niedogodności... Bowiem w przyrodzie zawsze musi być harmonia, więc radość zbierania takich okazów zrównoważyło towarzystwo komarów i bąków bydlęcych (niesłusznie zwanych gzami:)))
Za to jak one pachą te leśne maliny!! Poemat:)) I sok z nich jest przepyszny i zawsze potrafi rozjaśnić zimowe mroki:)) Co tam jakieś owady:))


  I kilka kwiatków polnych na kuchenny stół:)

 Malinowe pozdrowienia na nowy tydzień Kochani!

piątek, 24 lipca 2015

Serce Oliwy:)

Stara Oliwa zachwyca zawsze:) Czasem jest refleksja, że mogłaby być jeszcze piękniejsza, gdyby były pieniążki na rewitalizację różnych miejsc.. W drodze do pracy mijamy co rano Katedrę.. Kojący widok na rozpoczęcie dnia - że jest na swoim miejscu..
Jednak jak to zwykle w życiu - najtrudniej odwiedzać te miejsca, do których jest blisko:) Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy we środę drogi zawiodły nas w progi Katedry i do Parku Oliwskiego..
Kilka obrazków, tak na zachętę do odwiedzin (o historii i zabytkach Katedry można znaleźć informację w sieci:)), bo wakacje przecież i na pewno Gdańsk znajduje się na liście wielu wakacyjnych tras:)) Zdjęcia niestety z telefonu, bo wycieczka spontaniczna była i nieplanowana:)) Zajrzyjcie również do nowej części Parku Oliwskiego i ogrodów udostępnionych przez Doraco:)

 Sala podpisania Pokoju w Oliwie:)

 

 

Dobrego dnia!!

niedziela, 19 lipca 2015

Lato...

Lato rozgościło się  na dobre.. Trudne ono w tym roku.. Po zimnej Wiośnie - bardzo oczekiwane, w tym oczekiwaniu miało być radosne, ciepłe,  beztroskie.. Przyniosło garść zawirowań.. Zdrowotnych, zawodowych.. I refleksji nieco.. Że czasem trzeba się zatrzymać i ze spokojem popatrzeć - co dalej, którędy droga wypada....

Pomiędzy tymi rozmyślaniami - kilka letnich obrazków:)))
Nad Wdzydzami znaleźliśmy przecudne stanowisko widłaka.. Wyjątkowo dorodne okazy!
Zaczyna kwitnąć hortensja.. Bardzo ją lubię:)Maki zawsze cieszą oczy..
Dobrego tygodnia Kochani! U nas deszcz - bardzo wyczekiwany, bo susza w przyrodzie duża już była:)