poniedziałek, 22 czerwca 2015

Jesteście zorientowani :)?

W sobotę wybraliśmy się na imprezę na orientację:) Orientację w terenie:) Takie imprezy mają różne konwencje, są noce, kajakowe, rowerowe.. Co kto lubi:) Ogólnie chodzi o zabawę z mapą w terenie.. Tym razem był to fajny spacer po lesie.. Pogoda jest dosyć kapryśna u nas - przede wszystkim szybkozmienna:)) Mokro dosyć, ale za to leśne roślinki dorodne bardzo.. Udało nam się wrócić z trasy przed deszczem:)

 Teren wędrówki był dosyć urozmaicony:))

 Takie widoczki lubię:))

 A na tej łące chętnie zostałabym dłużej:))
 Dobrego tygodnia Kochani:) Wakacje już widać:)

piątek, 12 czerwca 2015

Zakwitły:)

Bardzo lubię czerwcowy ogródek - strojny w kwiaty i soczystą, dorodną zieleń.. Bardzo to cieszy oczy:)Zakwitły moje wielokrotnie przesadzane powojniki (aż dziw, że przetrwały te działania, biedactwa:))
  Mam nadzieję, że następne dwa posadzone w tym roku będą równie dekoracyjne w następnych latach:) Zakwitły również azalie:)


To są części ogródka, które nie biorą na razie udziału w remoncie:)
 A taras obecnie wygląda tak:((
A tu ostatnie ciacho spożyte na tarasie w jego historycznej już wersji:)))
Pięknego i słonecznego weekendu Kochani!

sobota, 6 czerwca 2015

Ostatnie spokojne chwile ...

Chodzi oczywiście o taras.. Od poniedziałku zaczyna się WIELKI BAŁAGAN.. Ale po - ma być tylko lepiej:))) Wywędrowały już stąd pojemnikowe rośliny wieloletnie... Przed nami ścięcie winobluszczu i rozmontowanie starych drewnianych podpór.. Szkoda mi tego sezonu, przywykliśmy spędzać na tarasie popołudnia i czas wolny w weekendy..
Nie pokazywałam skrzynki na poduszki - pomysł oczywiście nie nowy, ale potwierdzam, że fajny i sprawdza się skrzynka w takiej roli:)
Brzozowe ławki również już bez lokatorów.. Zobaczymy, czy wrócą tu po remoncie, czy zostaną w ogródku..
Bardzo lubię bukiety polnych kwiatów.. Łubin i delikatny podagrycznik stanowią fajne połączenie:)
Dobrego weekendu Kochani! U nas wieczory bardzo jeszcze chłodne i mam nadzieję, że do czasu ciepłych lipcowych nowy taras będzie gotowy:))

czwartek, 4 czerwca 2015

Tym razem takie Morze:)

Mamy ostatnio urodzaj na wichry.. No serio, wieje i wieje.. W niedzielę również wiało, więc szybka decyzja o spacerze nad morzem, żeby pooglądać fale.. A  tymczasem Morze miało ledwie zmarszczki małe:))) Ale fajne chmury były:)


Polecam bardzo spacer brzegiem Morza między Rzucewem i Puckiem:) Teren jest tam bardzo urozmaicony - można iść nad samym Morzem, można wędrować cienistym lasem, można pooglądać klif - co kto woli:)Dowód na to, że nad Morzem naprawdę potrafi wiać:))
Można pozostać wśród tych zachwycających złotokapów, głogów i żarnowców..
Cudne miejsce, lubimy tam wracać..
Bardzo dobrego, słonecznego i pogodnego weekendu Kochani!