piątek, 24 lipca 2015

Serce Oliwy:)

Stara Oliwa zachwyca zawsze:) Czasem jest refleksja, że mogłaby być jeszcze piękniejsza, gdyby były pieniążki na rewitalizację różnych miejsc.. W drodze do pracy mijamy co rano Katedrę.. Kojący widok na rozpoczęcie dnia - że jest na swoim miejscu..
Jednak jak to zwykle w życiu - najtrudniej odwiedzać te miejsca, do których jest blisko:) Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy we środę drogi zawiodły nas w progi Katedry i do Parku Oliwskiego..
Kilka obrazków, tak na zachętę do odwiedzin (o historii i zabytkach Katedry można znaleźć informację w sieci:)), bo wakacje przecież i na pewno Gdańsk znajduje się na liście wielu wakacyjnych tras:)) Zdjęcia niestety z telefonu, bo wycieczka spontaniczna była i nieplanowana:)) Zajrzyjcie również do nowej części Parku Oliwskiego i ogrodów udostępnionych przez Doraco:)

 Sala podpisania Pokoju w Oliwie:)

 

 

Dobrego dnia!!

16 komentarzy:

 1. Ciekawie pokazałaś na zdjęciach wspaniałą katedrę. Podobają mi się też kwiaty w mieście. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Gigo:) W istocie, obie nasze Katedry - i Oliwska i Mariacka są cudne:) Kwiaty na zdjęciach nie są "miejskie" - znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Katedry, od strony ulicy Opackiej,tam gdzie znajdują się sklepiki z pamiątkami, a duuuże donice z pelargoniami - w nowo powstałych ogrodach na tyłach Katedry, które udostępnia korporacja Doraco:) Ogrody w stylu francuskim, bardzo piękne, warto je zobaczyć:)Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Aniu,
  bardzo dziękuję. Odżyły moje wspomnienia.
  Katedra w Oliwie to perła wśród polskich katedr. Jest bardzo piękna.
  Jej bryła łączy w sobie style od romańskiego przez gotyk, barok.
  Mamy w planie odwiedzenie wielu miejsc nad morzem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku.
  Wpadnę jeszcze by pooglądać Twoje wspaniałe zdjęcia.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Łucjo:) Dziękuję za miłe słowa:) Zdjęcia nie oddają piękna i majestatu Katedry:) Rzeczywiście historię Katedra ma długą i bardzo ciekawą.. Teraz jest pięknie odnowiona i wiele nowych miejsc udostępnionych jest dla Zwiedzających, dlatego koniecznie wpiszcie Oliwę na listę odwiedzin:) Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie!

   Usuń
  2. Wiele z naszych świątyń dzięki funduszom z Unii odzyskały dawny blask.
   Już Oliwę wpisałam na listę odwiedzin.
   Pozdrawiam serdecznie:)*

   Usuń
 3. Oj, takiej Oliwy nie pamiętam. Tylko organy w katedrze. Wymuskane otoczenie i zdjęcia też bardzo dobre, nie wszystko co musi być araz obrabiane w komputrze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Lewkonio:) Bo to nowa odsłona Katedry:) Wiele się zmieniło w Niej samej i w otoczeniu dzięki funduszom UE:) Jest naprawdę piękna! Co do zdjęć - fakt:))) Jak mawiał mistrz Reportażu, Ryszard Kapuściński, ważne co na zdjęciu, a nie czy jest dobre technicznie:))) Dobrego weekendu!

   Usuń
 4. Oj, takiej Oliwy nie pamiętam. Tylko organy w katedrze. Wymuskane otoczenie i zdjęcia też bardzo dobre, nie wszystko co musi być araz obrabiane w komputrze:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne miejsce, dziekuję za możlowość odwiedzenia go wirtualnie dzięki Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Aguś! Jeszcze bardziej zachęcam do odwiedzin "na żywo":) Naprawdę warto!

   Usuń
 6. Byłam kiedyś w Oliwie, ale chyba nie wchodziłam do środka katedry. Miło ją zobaczyć w środku. Zachęcająco, aby następnym razem tam zajść :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katedra bardzo się zmieniała na plus - warto do niej zajrzeć:) Pozdrowienia serdeczne!

   Usuń
 7. Aniu!
  Wszystkiego najlepszego z okazji Imienin.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)))) Pięknie dziękuję Łucjo:)))

   Usuń
 8. Może kiedyś przy okazji uda mi się odwiedzić. Takie polecane miejsca są zawsze najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, polecam bardzo! Katedra jest cudna i stara Oliwa również:) No i nad morze stąd blisko:)) Pozdrowienia serdeczne!

   Usuń

Dziękuję za Wasze komentarze :)