wtorek, 24 czerwca 2014

Jedziemy na Północ:)

W sobotę wyruszamy na wyprawę na Północ Norwegii:).. Decyzję o tym kierunku wakacyjnym podjęliśmy w Nowy Rok:) W styczniu wydawało się nam, że to takie odległe plany.. A tu pół roku minęło nie wiadomo kiedy.. 
W naszej wędrówce po Norwegii chcemy dotrzeć w dwa miejsca - do Mehamn na Północy i do miejscowości A na Lofotach. Oraz zobaczyć wszystko pomiędzy:) Świadomie rezygnujemy z wizyty na Przylądku Północnym ze względu na komercję, która zawładnęła tym miejscem. Stąd Mehamn:)
Wyruszamy z Gdyni do Karlskrony - na początek przed nami krajobrazy Szwecji i Finlandii.. Później Północ Norwegii i Lofoty.. I znów Szwecja.. Do przejechania ponad 5 tys km.. 
Napiszę kolejny raz - marzenia się spełniają:) 
 
 Życzę Wam również wspaniałych urlopów!

piątek, 20 czerwca 2014

Relaks na wodzie..

Bardzo, bardzo dziękuję Wam za wszystkie dobre słowa o tarasie:) Bardzo cieszą Wasze opinie i to, że taras się podoba:)

A wczoraj - pierwszy spływ w tym roku:) Wahaliśmy się - płynąć, nie płynąć.. Prognozy pogody nie brzmiały zachęcająco.. Towarzyszyło nam sporo chmur i silny wiatr.. Ale jak to mawiają Skandynawowie - nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie:) - okazało się, że nie było tak źle:) A woda relaksuje niesamowicie.. I to jest najważniejsze:)

 Dziś niestety w Gdańsku PADA, oj.. bardzo.. Ale i tak - bardzo dobrego weekendu Kochani!

piątek, 13 czerwca 2014

Zmiany tarasowe:)

Kolejny raz nastąpiły zmiany na trasie.. Druga brzozowa ławka przywędrowała tu z ogródka a wraz z nią szczypior, truskawki i hosty.. Zrobiło się ... przytulnie:) A było tak:) (klik)

 Z półki ze starego kredensu powstała taka skrzynka:)
Bardzo miętowa szafka:) trafiła znów do czeluści piwnicznych, za to pojawiło się skrzydło okienne z siatką hodowlaną jako podpora dla powojników:)
Głównym użytkownikiem tarasu nadal jest KOT:) Ma z nas wszystkich najwięcej czasu no i posiada również futro:) - taras do ciepłych miejsc, zwłaszcza popołudniu nie należy, więc dobre futro nie jest złe:)
Bardzo dobrego weekendu wszystkim życzę!

środa, 11 czerwca 2014

Nad Sekwaną:)

Z cyklu - propozycje na wakacje... Tym razem paryskie impresje.. Usłyszałam dziś w wiadomościach o kolejnym strajku w Paryżu, tym razem kolejarzy:):) Strajki - zjawisko we Francji powszechne jak bagietki:) 
Ale za to przypomniał mi się Paryż wakacyjnie i letnio.. Zapraszam na spacer:) Dobrego popołudnia!