środa, 30 kwietnia 2014

A w niedzielę...

A w niedzielę rozpoczęliśmy sezon letni:) Była przepiękna pogoda w ubiegły weekend u nas, co należy odnotować, bowiem z pogodą w weekendy bywa różnie:)
Sezon rozpoczęliśmy na tej samej działce Przyjaciół, na której kończyliśmy ubiegłoroczny:) Fajna pętla czasowa..

I jednak co wiosna, to wiosna.. Fajnie, że jest wreszcie i u nas:) I mam nadzieję, że prognozy na majówkę się nie sprawdzą, bo planów spędzania czasu w plenerze mamy ogrom:)
Dobrego popołudnia!

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Takie różne...

Wiosna dotarła na i naszą północną północ:) Nareszcie coś zaczyna dziać się na poważnie w ogródku.. Magnolia ma coraz większe pąki, zaczynają pojawiać się funkie i powojniki.. Zakwitła miodunka - piękny kwiatuszek..


  Dwie funkie powędrowały do donic, zobaczymy, czy będzie im się lepiej rosło.. 
Kolejna porcja drewna kominkowego pocięta:)

Przerwa na drugie śniadanie:)
Powstała następna brzozowa ławka - czeka na lokatorów w doniczkach.. Niestety przez składowanie drewna zupełnie poległa trawa.. Na razie w miejscu trawnika jest kolekcja mniszków :(:(
Chyba zdamy się tu na naturę, bo wygląda na to, że kolejna reanimacja trawnika nie bardzo ma sens..
Pięknej i dobrej niedzieli!

środa, 23 kwietnia 2014

:):)

Bardzo dziękuję Wszystkim za świąteczne życzenia! Piękne były Święta w tym roku i mam nadzieję, że naładowane dobrem baterie posłużą długo:)

U Rodziców zdecydowanie cieplej i bardziej widać wiosnę:)

Nasza magnolia dopiero zbiera się do kwitnienia:):) Bardzo lubię te cudne drzewa:)
Dobrego tygodnia!

sobota, 19 kwietnia 2014

Świąteczne życzenia:)

Nasza Wielkanoc przybrała w końcu barwy pastelowe.. Z dystansem do tej pory podchodziłam do takich odcieni.. Może niesłusznie:) Za oknem mamy przecudną pogodę - idealnie świąteczną.. Mazurki, baby, żurek, mięsiwa, koszyczek Święconki - obecne:) Lepiej być nie może!Kochani - radosnych i ciepłych Świąt, oddechu od codzienności, myśli bez kłopotów i trosk, bliskości Rodziny i Przyjaciół - słowem - najlepszych Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim Spoglądającym na Rower, Gościom i Sympatykom:)

czwartek, 17 kwietnia 2014

Świątecznie...

Właściwie przez cały Wielki Post pojawiają się w domu świąteczne akcenty.. Głównie kwiaty i gałązki różne.. Są to akcenty związane również z wiosną i dlatego nie czekam z zapraszaniem i Świąt i Wiosny do Wielkiego Tygodnia:).. 
Kolor żółty gości u nas tylko wiosną:) Barwy Świąt przyjmą ostatecznie inny odcień, żółte tulipany nie dotrwają do Wielkiej Niedzieli, kupiłam już delikatnie różowe, czekają w chłodzie na swoją odsłonę.. Również miniaturowe żonkile powędrowały na taras, tam im zdecydowanie lepiej.. Święta zapowiadają się więc pastelowe..


Jutro mam urlop:):) - i będzie się działo:) Pieczenie mazurków i bab (w tym roku Ola bierze na siebie tą część działalności).. Mnie zostają konkrety:)
Zatem - dobrych przygotowań! Wpadnę jeszcze z życzeniami w sobotę:)


wtorek, 15 kwietnia 2014

Obrazki tarasowe:)

Na tarasie prawdziwa wiosna! Bratki i stokrotki pięknie się przyjęły, kwitną i cieszą oczy.. Mimo, że pogoda u nas w kratkę i czasem ranki witają temperaturą bardzo rześką.. Ale kwiatki są dzielne i na temperaturę nie zwracają uwagi:)

Radość w kolorze różowym:)
Intensywny fiolet:)

 
I żółty - ten kolor tylko wiosną gości u nas:) Niebieski i bordo:)
 Bardzo cieszy, że świąteczny czas w tym roku będzie radosny i kolorowy:)
Dobrego tygodnia!