sobota, 29 marca 2014

Wiosenne porterty..

Kapryśna jest Pani Wiosna tego roku.. Tydzień znów z przewagą deszczu, zimna i mgły.. Dziś dopiero słonko świeciło, ale temperatura nie chce przekroczyć 15C..
Widoki na które bardzo czekam:):)
  

 

Dobrego weekendu - ze słonkiem i odpoczynkiem!

12 komentarzy:

 1. Aniu, przepiękny i na czasie post...
  KRZYŻE, czy można się nimi zachwycać? Są przecież piękne. Mamy Wielki Post, czas aby odkryć i zrozumieć tajemnicę Krzyża. Czy wiesz, że zbieram Krzyże?
  Zaciekawiła mnie roślina na 7 zdjęciu. Znasz jej nazwę? Widziałam ją na jednym z blogów.
  Życzę Ci słonecznego i ciepłego weekendu.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Łucjo:) Roślinka na zdjęciu 7 to łuskiewnik różowy (Lathraea squamaria) :):) Jest dosyć pospolity w Polsce i jest kolejną roślinką, która szybciej tworzy kwiaty wiosną niż liście:)
   Krzyże jak najbardziej mogą wzbudzać zachwyt.. Mój wzbudzają - jak widać na zdjęciach.. I mam Ich spora kolekcję zdjęciowa właśnie..Wiosna nieodmiennie kojarzy się mi z tajemnicą Wielkiej Nocy, w której Krzyż jest najważniejszy.. Nie wiedziałam, że zbierasz Krzyże.. Niektóre są przepiękne..
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Piękny spacer bez wychodzenia z domu, dzięki Tobie :) właśnie mnie też zaintrygowała ta roślinka?
  Pozdrawiam
  M

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Krófko:) Czasem trzeba wspomóc się zdjęciami, pogoda nas w tym tygodniu naprawdę nie rozpieszczała:) Mam nadzieję, że za chwilę będzie można robić takie zdjęcia w obecnym sezonie:) Roślinka to łuskiewnik różowy, najpierw pojawiają się kwiaty, a później liście:) Dosyć pospolity w naszych pomorskich buczynach:) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam klimat starych kapliczek, krzyży!
  Masz rację, że póki co wiosna kapryśna. U nas nadal sporo śniegu leży w wyższych partiach....
  a i ja tęsknie za prawdziwym ciepełkiem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Aldi:) Noooo:):) Kapliczki i Krzyże bardzo są urokliwe, również bardzo lubię:) Dziś u nas słonko i nawet dało się zjeść śniadanie na tarasie:) Dobrej soboty!

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Witam Cię pięknie:) I dziękuję:)

   Usuń
 6. drugie i ostatnie zdjecie powala <3

  zapraszam: gertrama.blogspot.com
  obserwujemy? :* odp u mnie :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię bardzo serdecznie:) Dziękuję za miłe słowa:) Zaraz do Ciebie wpadnę i pewnie, że obserwujemy:):) Pozdrowienia!

   Usuń
 7. To ostatnie zdjęcia ekstra! U nas weekend cieplutki był. Co nieco udało się porobić w ogrodzie. Ale jeszcze tyyyle zostało ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I u nas pogoda była fantastyczna! Fakt, że front robót ogródkowych zdaje się nie mieć końca:) Pozdrowienia i wytrwałości:)

   Usuń

Dziękuję za Wasze komentarze :)