czwartek, 16 maja 2013

Nareszcie jest i u nas:) Wiosna:)

Temperatury w Gdańsku były do tej pory bardzo różne:) Z zazdrością pewną oglądam Wasze zdjęcia kwitnących forsycji, magnolii, bzów, konwalii.. U nas, w sensie Pomorza - jeszcze z tym różnie.. 
A w naszym ogródku warunki klimatyczne są w ogóle Bardzo Specjalne i Wiosna kapryśnie tam zagląda.. Ale po ostatnich ciepłych dniach widać wreszcie znaczący postęp:)

Magnolia zakwitła! Dzielna jest, co roku (żeby nie zapeszyć) pięknie stroi się w kwiaty i warunkom klimatycznym nie poddaje się:)


Klon syberyjski wreszcie wypuścił liście i powojniki i hortensje dzielnie korzystają ze słonka.. Pomimo obfitości śniegu zimą, w ogródku jest raczej sucho..


Winobluszcz bardzo późno w tym roku wpuszcza nowe liście.. Zwykle o tej porze mieliśmy już taras pełen delikatnej, soczystej zieleni.. Pocieszam się, że co się odwlecze, to ... :)
No i zgodnie z zasadą, że kwiaty w doniczkach na zewnątrz pojawiają się u nas dopiero po wszystkich Wielkich Ogrodnikach i Zofii - działania dopiero będą w tym temacie:)


W temacie prac wykończeniowych - się dzieje:) Na razie powstała kolejna boazeria (!!) :) - niestety, ściany po remoncie w tym miejscu, gdzie została położona kolejna porcja wymagały bardzo dokładnego przysłonięcia czymś trwałym:)
Ale tym razem będzie po mojemu - deski zostały pomalowane na biało:)
Dużo słonka wszystkim życzę!9 komentarzy:

 1. Aniu, jednak udało się przeforsować białą boazerię? :)
  Magnolia ma piękny, intensywny kolor.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Kasiu! Tak, tak:):) Udało się z boazerią i efekt jest super:) Magnolia co roku cieszy oczy, bo kolor ma w istocie śliczny:)
   Dobrego dnia!

   Usuń
 2. Piękny kolor Magnolii . nie strasz przymrozkami , Tak wszystko późno u nas zakwitło i jeszcze by miało zmarznąć ,,
  Pozdrawiam cieplutko ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wioluś,cześć:) Z przymrozkami nie będzie chyba tak źle - Ogrodnicy i Zofia już za nami i na razie pięknie i ciepło:) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Świetne zdjęcia, bardzo pogodne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj:) Dziękuję i pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Very nice series! It's a tribute to nature ;-)

  Warm greetings from the Netherlands,
  DzjieDzjee

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny kolor kwiatów magnolii. Teraz pewno winobluszcz ma już ładne liście. Mam nadzieję, że obecne chłody nie zaszkodzą naszym ogródkom. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze :)