środa, 18 maja 2011

Magiczne Podlasie

Dziś o jednym z miejsc, które kocham :) Miłość do Podlasia zaczęła się wraz z pierwszym służbowym wyjazdem do Białowieży i trwa niezmiennie do dziś. Przeniosła się również na rodzinę i znajomych :) Podlasie jest magiczne.. Przepiękne.. Przecudne.. Inny świat - od tego, który mam na co dzień. Zawsze myślę, że dobrze, że są takie miejsca, gdzie czas nie tyle się zatrzymał, ile płynie innym rytmem. Nasze miejsce na Podlasiu to maleńka wioska, tuz przy granicy z Białorusią.. Jeden sklep, otwarty do 11.30. Do następnej miejscowości - 5 km. Do miasteczka - 14.. Latem - boćki, świerszcze, niesamowity zapach Puszczy.. Zima - cisza i biel.. Wiosną - kumkanie (niesamowite) żab i jedyny w swoim rodzaju widok podtopień wiosennych. Widzieliśmy Puszczę w trzech odsłonach - została nam jeszcze jesień..
Podlasie to raj dla miłośników jazdy rowerem :))))), prawdziwe autostrady leśne tam są.. No i perełeczki - cerkwie. Przepiękne, strojne, otoczone miłością ludzką..
Kilka obrazków z ostatniego wyjazdu, tym razem wiosennego.

Rezerwat pokazowy ŻUBRÓW:) - obowiązkowy punkt programu


Działalność bobrów

Perełki podlaskie 
:)))))

6 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podobają ścieżki w lesie , takie drewniane chodniki .
  Słyszałam o fajnej ścieżce rowerowej zwanej Szlakiem Bociana ponoć ma coś ok. 300 albo nawet 400km .
  Fajnie byłoby zobaczyć żubry i cerkwie na własne oczy , tymczasem zadowolę się zdjęciami na Twoim blogu .
  Pozdrawiam Yrsa

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomniało mi sie od razu, jak byliśmy z wizytą na Litwie i jechaliśmy przez tamte tereny ... było bosko, tak spokojnie, a widoki aż buzia się sama otwierała ze zdumienia :) Aparat prawie nie wytrzymał bezmiaru piękna tego terenu! :)))
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. można napoić oczy tymi obrazkami...;-)

  a cerkwie to już takie "cukiereczki"...

  pokazałaś prawdziwe piękno naszej Polskiej przyrody,,,
  ja mam nadzieję że jeszcze odważę się jechać w tamte strony...;-)
  pozdrawiam serdecznie ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Dziewczyny za dobre słowa i za to, że się tu pojawiacie:) To bardzo ważne na początku przygody z blogiem - dodaje powera:)i pewności siebie..
  O Podlasiu - mogłabym w nieskończoność, dlatego prawem kontrastu post wyszedł nieco "suchy", bo miałam obawy, ze zanudzę czytających:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana po prostu dzięki :)za ten wpis ! Co Ci będę więcej pisac .Dziękuję za odwiedziny n amoim blogu , mam nadzieję ,ze razem będziemy cieszyc się pieknem Podlasia..POZDRAWIAM :) Mona Podlasianka od urodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia :)
  taka dzika przyroda jest bardzo fascynująca ,
  pozdrawiam
  Beata :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze :)